Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Concept Laser M1 cusing

výrobce: Concept Laser
kat. číslo: M1 cusing

Odvětví
  Automobilová prototypová výroba
  Letecká výroba
  Výroba forem
  Výroba kostních náhrad a zubních protetik


Materiály
  Korozivzdorná ocel
  Nástrojové oceli
  Vytvrditelná korozivzdorná ocel
  Ni superslitiny (Inconely)
  CoCr slitiny

Koncepce

Stroj střední velikosti pro prototypovou výrobu z ocelí v automobilovém průmyslu, výrobu dílů z žáruvzdorných slitin v leteckém odvětví, výrobu vložek vstřikovacích forem z nástrojových ocelí a většího objemu zubních a kostních náhrad z CoCr slitin.

 

Stroj má stavební komoru o půdorysu 250 x 250 mm a umožňuje stavět díly do výšky 250 mm. Stavební proces probíhá v uzavřené procesní komoře s řízenou cirkulací dusíkové atmosféry pro zajištění kvality spékání a odvodu spalin. Pro výrobu dusíkové procesní atmosféry je možno dodat tichý generátor dusíku, který vyvine potřebné množství dusíku z dílenského tlakového vzduchu.

 

Stroj má konstrukčně oddělené procesní a manipulační prostory, což je společným odlišujícím znakem všech strojů Concept Laser, který kromě zvýšené bezpečnosti zároveň přispívá k maximálnímu komfortu práce se strojem. Manipulační prostor je se shora přístupný a umožňuje tak pohodlné zakládání a vykládání palety např. pomocí jeřábu.

 

Při volbě konfigurace stroje je možno volit (v závislosti na zvolených materiálech a požadované produktivitě) základní verzi s 200 W laserem nebo jako opci 400 W laser. Stroje Concept Laser jsou přizpůsobené pro snadnou a rychlou výměnu materiálu (v případě stroje M1 obvykle do 30 minut).

 

Produktivitu a zajištění stavby lze ještě zvýšit unikátními opčními QM moduly pro řízení jakosti:

 • QM Meltpool 3D - Systém lze dovybavit sledováním tavného bodu v reálném čase, které nahrazuje následnou rentgenovou nebo CT kontrolu a může odhalit případné vady stavby (letectví a medicína).
 • QM Coating - Lze sledovat a vyhodnocovat nanášení vrstvy – v případě nedostatečného dávkování zopakuje nanesení prášku, pokud je dávkování naopak nevyužito postupně dávkování snižuje pro hospodárnost provozu.
 • QM Powder - Pro regeneraci práškového materiálu je možné základní interní prosévačku nahradit produktivnější externí prosévačkou, která je schopna prosít např. 10 kg oceli za 10 minut.
 • QM LiveView - Dále je možno přenášet obrazový záznam samotné stavby pro vzdálenou kontrolu nebo pro umístění na web.

 

Další moduly QM Laser, QM Atmosphere a QM Documentation - pro sledování výkonu laseru, zbytkového kyslíku a tvorbu protokolu stavby - jsou součástí základní výbavy stroje.

 

Uživatelské prostředí je graficky velmi názorné a obsluha tak nemusí mít obavy z neúmyslných chyb. Řídicí systém běží na platformě Windows, strojní data generovaná z 3D modelů je možno do systému přenést pomocí USB disku nebo přes síťové připojení k Vaší firemní síti.

 

Pro přípravu jsou dostupné dva CAM systémy

 • Materialise Magics – je výchozím softwarem pro široké spektrum aplikací s možností dovybavení o moduly rozšiřující jeho možnosti.
 • 3shape CAMbridge – je SW specializovaný pro dentální aplikace s vyšší úrovní automatizace přípravy dat a organizace zakázek.

 

Další úkony:

 • Školení pro obsluhu stroje a SW (včetně CAM) v českém jazyce u zákazníka, případně ve školicím středisku v Lysé nad Labem.
 • Kompletní servis a aplikační podpora se základnou v ČR
 • Školení a instalace je zahrnuta v ceně stroje
   

Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2019
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz