Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Concept Laser Mlab

výrobce: Concept Laser
kat. číslo: Mlab

Odvětví
  výroba kostních náhrad a zubních protetik
  výroba šperků


Materiály s parametry
  remanium star® CL
  GE Additive 316L
  GE Additive 17-4 PH


Parametry
  Zlato
  Stříbro
  Bronz
  PlatinaKoncepce

Ideální stroj pro výrobu drobných, složitě a jemně strukturovaných součástí, kdy záleží na vysoké kvalitě povrchu. Typickým uplatněním stroje je výroba zubních protetik z CoCr slitin a šperků z drahých kovů, bronzu a chirurgické oceli.

 

Stroj má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, které umožňují instalaci v běžných místnostech a laboratořích. Je vybaven bezúdržbovým vzduchem chlazeným zdrojem laserového paprsku. K zajištění dusíkové procesní atmosféry je možno dodat generátor dusíku s integrovaným kompresorem, čímž odpadá nutnost manipulace s tlakovými lahvemi, a také není nutný přívod tlakového vzduchu.

 

Při objednání stroje je možno vybírat ze třech velikostí stavebních komor o půdorysech:

  • 90 x 90;
  • 70 x 70;
  • 50 x 50 mm,

vždy s výškou stavby 80 mm. Největší velikosti se volí především pro stavby z CoCr slitin a oceli, menší velikosti pro stavby z drahých kovů. Na stavební ploše paletek se nevyskytují díry pro šrouby, je tak možno efektivně využít jejich plochu ke stavbě.

 

Stavební moduly jsou vyměnitelné. Lze jich tedy pořídit více a vyměňovat je při použití různých materiálů. Při použití s drahými kovy je například možné mimo směnu skladovat celý modul v trezoru bez nutnosti úklidu celého pracovního prostoru stroje, i když je samotný úklid otázkou několika minut.

 

Uživatelské prostředí je graficky velmi názorné a obsluha tak nemusí mít obavy z neúmyslných chyb. Řídicí systém běží na platformě Windows, strojní data generovaná z 3D modelů je možno do systému přenést pomocí USB disku nebo přes síťové připojení k Vaší firemní síti.

 

Pro přípravu jsou dostupné dva CAM systémy: 

  • 3shape CAMbridge – je SW specializovaný pro dentální aplikace s vyšší úrovní automatizace přípravy dat a organizace zakázek.
  • Materialise Magics – pro náročnější aplikace.

 

Další úkony:

  • Školení pro obsluhu stroje a SW (včetně CAM) v českém jazyce u zákazníka, případně ve školicím středisku v Lysé nad Labem.
  • Kompletní servis a aplikační podporu se základnou v ČR
  • Školení a instalace je zahrnuta v ceně stroje

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2020
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz