Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Concept Laser Mlab 200R

výrobce: Concept Laser
kat. číslo: Mlab 200R

Odvětví
  výroba kostních náhrad a zubních protetik
  výroba jemných a přesných struktur


Materiály s parametry
  remanium star® CL
  rematitan® CL
  316L
  M300
  17-4 PH
  Ti64 grade 23 CL
  CpTi grade 2 CL
  Ni718 CL
  AlSi10Mg
  Bronz CuSn

Koncepce

Stroj s 200 W laserem pro výrobu drobných, složitě a jemně strukturovaných součástí, kdy záleží na vysoké kvalitě povrchu. Typickým uplatněním stroje je výroba zubních protetik z CoCr a titanových slitin a drobných dílů z korozivzdorných ocelí, lehkých slitin a bronzu.

 

Výchozí provedení stroje nabízí možnost stavby z reaktivních materiálů, mezi které patří právě práškový titan. Stroj je vybaven připojitelnou manipulační komorou s rukavicemi, která po vysunutí stavebního modulu z procesní komory umožňuje nakládání s reaktivním materiálem v ochranné atmosféře. Manipulace tak neprobíhá v potenciálně nebezpečném prostředí procesní komory.

 

Bezpečně oddělené procesní a manipulační prostory stroje jsou společným odlišujícím znakem všech strojů Concept Laser, který zároveň přispívá k maximálnímu komfortu a hygieně práce se strojem.

 

Také díky tomuto řešení byla konstrukce stroje navržena v souladu s ATEX Guideline II (category 3D, Zone 22) pro hořlavé a výbušné materiály.

 

Stroj má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, které umožňují instalaci v běžných místnostech a laboratořích. Je vybaven bezúdržbovým vzduchem chlazeným zdrojem laserového paprsku. K zajištění procesní atmosféry se v případě zpracování titanových slitin předpokládá připojení stroje ke zdroji argonu. Ten lze řešit připojením tlakové lahve nebo svazku lahví. Pronájem argonového hospodářství si zajišťuje sám uživatel.

 

Při objednání stroje je možno vybírat ze dvou velikostí stavebních komor o půdorysech:

  • 100 x 100 x 100 mm;
  • 50 x 50 x 80 mm,

Na stavební ploše paletek se nevyskytují díry pro šrouby, je tak možno efektivně využít jejich plochu ke stavbě.

 

Stavební moduly jsou vyměnitelné. Lze jich tedy pořídit více a vyměňovat je při použití různých materiálů. Při použití s drahými kovy je například možné mimo směnu skladovat celý modul v trezoru bez nutnosti úklidu celého pracovního prostoru stroje, i když je samotný úklid otázkou několika minut.

Je zaručena zpětná kompatibilita stavebních modulů. Do stroje je možné vložit moduly z Mlab cusing a Mlab cusing R.

 

Uživatelské prostředí je graficky velmi názorné a obsluha tak nemusí mít obavy z neúmyslných chyb. Řídicí systém běží na platformě Windows, strojní data generovaná z 3D modelů je možno do systému přenést pomocí USB disku nebo přes síťové připojení k Vaší firemní síti.

 

Pro přípravu jsou dostupné dva CAM systémy: 

  • Pyramis – je SW specializovaný pro dentální aplikace s vyšší úrovní automatizace přípravy dat a organizace zakázek.
  • Materialise Magics – pro náročnější aplikace.

 

Další úkony:

  • Školení pro obsluhu stroje a SW (včetně CAM) v českém jazyce u zákazníka, případně ve školicím středisku v Lysé nad Labem.
  • Kompletní servis a aplikační podpora se základnou v ČR
  • Školení a instalace je zahrnuta v ceně stroje

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2024
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz