Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Concept Laser X LINE 2000R

výrobce: Concept Laser
kat. číslo: X LINE 2000R

Odvětví
  Automobilová prototypová výroba
  Letecká výroba


Materiály produkční
  AlSi10Mg
  Ti64 grade 23
  Ni625
  Ni718

  316L
  CoCrMo

Koncepce

Největší stroj na světě se stavební komorou o půdorysu 800 x 400 mm umožňuje stavět díly do výšky 500 mm.

 

Stroj nalézá využití při prototypové výrobě z hliníkových a titanových slitin v automobilovém průmyslu (např. odlitků nebo plechových dílů) a výrobě dílů z lehkých nebo žáruvzdorných slitin v leteckém odvětví.

 

Stroj je přizpůsoben pro vysoký výkon a práci v nepřetržitém provozu. Energii do tavného bodu dodává dvojice laserů s celkovým výkonem 2 x 1000 W. Má také konstrukčně oddělené procesní a manipulační prostory, což je společným odlišujícím znakem všech strojů Concept Laser, který kromě zvýšené bezpečnosti zároveň přispívá k maximálnímu komfortu a hygieně práce se strojem.

 

Také díky tomuto řešení byla konstrukce stroje navržena v souladu s ATEX Guideline II (category 3D, Zone 22) pro hořlavé a výbušné materiály.

 

Stroj je řešen jako dvoustranný. Z jedné strany je procesní část s lasery, cirkulací inertního plynu a doplňováním dávkovací komory; z druhé strany je plynotěsná manipulační část, kde hotová stavba chladne, aby mohla být následně vyjmuta a založena nová stavební paleta. Mezi těmito dvěma komorami přemisťuje karusel jeden nebo dva stavební moduly. Použitím dvou modulů se zkracuje čas mezi stavbami z 1 – 2 směn na cca 4 minuty.

 

Produktivitu a zajištění stavby lze ještě zvýšit unikátními opčními QM moduly pro řízení jakosti (v přípravě): 

  • QM Meltpool 3D - Systém lze dovybavit sledováním tavného bodu v reálném čase, které nahrazuje následnou rentgenovou nebo CT kontrolu a může odhalit případné vady stavby (letectví a medicína).
  • QM Coating - Lze sledovat a vyhodnocovat nanášení vrstvy – v případě nedostatečného dávkování zopakuje nanesení prášku, pokud je dávkování naopak nevyužito postupně dávkování snižuje pro hospodárnost provozu.

 

Další moduly QM Atmosphere a QM Documentation - pro sledování zbytkového kyslíku a tvorbu protokolu stavby - jsou součástí základní výbavy stroje.

 

K základní výbavě také patří modul QM LiveView, kterým je možno přenášet obrazový záznam samotné stavby pro vzdálenou kontrolu nebo pro umístění na web.

 

Uživatelské prostředí je graficky velmi názorné a obsluha tak nemusí mít obavy z neúmyslných chyb. Řídicí systém běží na platformě Windows, strojní data generovaná z 3D modelů je možno do systému přenést pomocí USB disku nebo přes síťové připojení k Vaší firemní síti.

 

Pro přípravu je dostupný CAM systém: 

  • Materialise Magics – je výchozím softwarem pro široké spektrum aplikací s možností dovybavení o moduly rozšiřující jeho možnosti.

 

Další úkony:

  • Školení pro obsluhu stroje a SW (včetně CAM) u zákazníka
  • Školení a instalace je zahrnuta v ceně stroje
     

 

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2024
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz