Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Okuma 2SP-2500H Twin Spindle

výrobce: Okuma
kat. číslo: 2SP-2500H
čelní soustružnické centrum se dvěma pracovními prostory s poháněnými nástroji

Koncepce

Stroje řady 2SP-H jsou čelní soustružnická centra se dvěma pracovními prostory. Lze současně obrábět dvě stejné součásti, vyrábět jednu součást na dvě upnutí nebo obrábět dvě různé součásti. Stroj je možné považovat za dva stroje s jedním ovládacím panelem, jedním třískovým hospodářstvím a s minimalizovaným půdorysem. Tato koncepce je vhodná zejména pro snadnější způsob automatické manipulace s obrobky pomocí NC gantry zakladače, kterým je možné stroj dovybavit (opce).

Stroje jsou vybaveny vyztuženými vřeteny uloženými ve dvojitých válečkových a kosoúhlých ložiscích. Revolverovou hlavu (index = 0,2 sec) je možné osadit poháněnými nástroji (opce).

Ergonomie

  • Spojením dvou strojů v jeden došlo ke značné úspoře zástavbového místa a pohybu obsluhy.
  • Třískový vynašeč je možno nainstalovat po levé, pravé nebo na zadní straně stroje (opce).
  • Přední dveře lze ovládat automaticky (opce).

Thermo-Friendly Concept zaručuje výjimečnou rozměrovou stabilitu i při změnách okolní teploty nebo prodlevách činnosti stroje. Snižuje tím nutnost zásahu kompenzace.

Stroj zcela pod kontrolou

Řídicí systém s dotykovou obrazovkou OSP-P300LA je vlastním systémem firmy Okuma, což jí umožňuje zavádět funkce přímo určené jejich strojům. Jednou z významných vlastností systému, klíčovou pro mnoho zákazníků, je např. schopnost stroje navázat na poslední blok po přerušení chodu programu.
Tato verze systému má vyladěno ovládání, aby urychlovalo a lépe vyhovovalo práci obsluhy. Nováček i profesionál má stroj vždy zcela pod kontrolou. Stačí vybrat jedno ze tří hlavních prostředí (nastavení/programování/nástroje), a pak se jen dotýkat obrazovky.
Okuma je také výrobcem vlastních elektromotorů, pohonů a odměřování. Všechna odměřování jsou ve standardu (již od roku 1963) absolutní, a odpadá tím nutnost najíždět po spuštění stroje do referencí. Vlastním vývojem všech rozhodujících uzlů Okuma přebírá plnou odpovědnost za jejich součinnost, a tedy celkovou funkci stroje. To je význam hesla One Source. First Choice.

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2021
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz