Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Okuma Genos M460V-5AX

výrobce: Okuma
kat. číslo: Genos M460V-5AX
Pětiosé svislé obráběcí centrum

Koncepce

Novinka roku 2018 odvozená od osvědčeného a oblíbeného pětiosého frézovacího centra MU-400VII přináší inovace do přesnosti v pětiosém obrábění za příznivou cenu. Stroje řady Genos-5AX jsou inteligentní multifunkční obráběcí stroje. Vždy o sekundu rychlejší, o mikron přesnější a současně produktivní. Dokonalá symbióza mechaniky stroje s pohony, řízením a odměřováním Okuma.

 

Stabilní, přesná a rychlá výroba

Stroje řady Genos-5AX dosahují vysoce přesných povrchů díky vysoce tuhé konstrukci stroje. Genos M460V-5AX má otočný stůl i kolíbku polohovánu pomocí hypoidního převodu, které oproti šnekovému převodu má vyšší účinnost, menší hlučnost a je kompaktnější.

Vliv na dosažení vyšších přesností má také vysoce přesné indexování os (A/C: ±4 sec, opakovatelnost A/C: ±1 sec).

Kvalitní povrch je také dosahován díky softwarové podpoře, která je součástí základní výbavy stroje:

  • High Speed Contouring Super-Nurbs: NC funkce pro získání vysoké přesnosti a vysoké kvality povrchů tvarových ploch.
  • Tool center point control manual feed: Funkce která uchovává polohu bodu nástroje vzhledem k obrobku i při manuálním otáčení stolu.
  • Table origin coordinate manual feed: Funkce která umožňuje natáčení souřadného systému spolu s polohováním otočné osy stolu.
  • Tool center point control II: Dráha bodu nástroje která je požadovaná pro obrábění, bude současně zahrnovat řízení osy A i C.
  • Tool tilt compensation: Funkce která zajištuje kompenzaci náklonu nástoje při obrábění tvarových ploch. Funkce tak zajištuje stabilní posuv, to má za následek lepší povrch a kratší čas obrábění.

 

Vysoký úběr materiálu

  • Hrubování stopkovou frézou: 602 cm3/min (materiál S45C)
  • Hrubování čelní frézou: 504 cm3/min (materiál S45C)

 

Hi-tech mechatronické prvky

  • Machining Navi M-g (opce) – Systém potlačení vibrací adaptivní změnou otáček vřetene pro přesun obráběcího procesu do stabilní oblasti řezných podmínek. Systém nabídne několik řezných rychlostí k volbě.
  • Thermo Friendly Concept (standard) - Teplotní korekce stroje zajišťují vysokou přesnost obrábění i v neklimatizovaných prostorech (TAS-S Thermo Active Stabilizer - Spindle, TAS-C Thermo Active Stabilizer - Construction).

 

CAS - Collision Avoidance System (opce)

Systém zabraňující kolizím v automatickém nebo manuálním režimu, poskytuje ochranu stroje před chybou programátora nebo operátora.

 

Stroj zcela pod kontrolou

Řídicí systém s dotykovou obrazovkou OSP-P300MA-H je vlastním systémem firmy Okuma, což jí umožňuje zavádět funkce přímo určené jejich strojům. Jednou z významných vlastností systému, klíčovou pro mnoho zákazníků, je např. schopnost stroje navázat na poslední blok po přerušení chodu programu.

Tato verze systému má vyladěno ovládání, aby urychlovalo a lépe vyhovovalo práci obsluhy. Nováček i profesionál má stroj vždy zcela pod kontrolou. Stačí vybrat jedno ze tří hlavních prostředí (nastavení/programování/nástroje), a pak se jen dotýkat obrazovky.

Okuma je také výrobcem vlastních elektromotorů, pohonů a odměřování. Všechna odměřování jsou ve standardu (již od roku 1963) absolutní, a odpadá tím nutnost najíždět po spuštění stroje do referencí. Vlastním vývojem všech rozhodujících uzlů Okuma přebírá plnou odpovědnost za jejich součinnost, a tedy celkovou funkci stroje. To je význam hesla One Source. First Choice.


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2024
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz