Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Okuma Simul Turn LU3000 EX-W-2SW-600

výrobce: Okuma
kat. číslo: LU3000 EX-W-2SW-600
CNC soustruh se dvěma revolverovými hlavami, osami X1, X2, Z1 a Z2, bez poháněných nástrojů, bez koníka

Koncepce

Světový standard mezi soustruhy se dvěma vřeteny pro pružnou hromadnou výrobu. Stroj je vybaven vysoce tuhým vřetenem o třídu větší velikosti s motorem PREX. Revolverové hlavy jsou polohovány velmi rychlými osami X a Z s velkými zdvihy, verze M je navíc osazena rychlým a výkonným frézovacím vřetenem na horní hlavě (PREX).

Thermo-Friendly Concept zaručuje výjimečnou rozměrovou stabilitu i při změnách okolní teploty nebo prodlevách činnosti stroje. Snižuje tím nutnost zásahu kompenzace. Konstrukce skloněného skříňového lože zaručuje termální stabilitu a vysokou tuhost pro stabilní a přesnou výrobu.

Prvky a technologie pro úsporu energie

  • Po dokončení operace se po nastaveném čase vypnou některá zařízení (čerpadlo chlazení vřetena, oplach třísek, osvětlení, čerpadlo hydrauliky, atd.)
  • V průběhu obrábění je přerušovaně řízen provoz dopravníku třísek a odsávání pracovního prostoru.
  • Není potřeba klimatizace místnosti. Dokud je obsluha v tepelné pohodě, pak stroj i při změnách teploty dosahuje přesnosti strojů v klimatizovaném prostředí.
  • Stroj je vybaven úspornou řídicí jednotkou a pohony PREX.
  • Motory PREX (Permanent magnet interpolation reluctance motor with multilayer slit structure) jsou určeny pro vestavbu do vřeten obráběcích strojů. Jsou efektivnější a výkonnější díky velkému počtu štěrbin a malému množství permanentních magnetů na rotoru. Díky tomu mohou být kompaktnější a mají menší setrvačné hmoty. V porovnání s předchozí generací indukčních motorů jsou úspornější o 5 – 13 %. Tyto motory získaly pro svůj výjimečně úsporný provoz ocenění Japonské Strojní Federace.

Stroj zcela pod kontrolou
Řídicí systém s dotykovou obrazovkou OSP-P300L je vlastním systémem firmy Okuma, což jí umožňuje zavádět funkce přímo určené jejich strojům. Jednou z významných vlastností systému, klíčovou pro mnoho zákazníků, je např. schopnost stroje navázat na poslední blok po přerušení chodu programu.

Tato verze systému má vyladěno ovládání, aby urychlovalo a lépe vyhovovalo práci obsluhy. Nováček i profesionál má stroj vždy zcela pod kontrolou. Stačí vybrat jedno ze tří hlavních prostředí (nastavení/programování/nástroje), a pak se jen dotýkat obrazovky.

Okuma je také výrobcem vlastních elektromotorů, pohonů a odměřování. Všechna odměřování jsou ve standardu (již od roku 1963) absolutní, a odpadá tím nutnost najíždět po spuštění stroje do referencí. Vlastním vývojem všech rozhodujících uzlů Okuma přebírá plnou odpovědnost za jejich součinnost, a tedy celkovou funkci stroje. To je význam hesla One Source. First Choice.

  • Collision Avoidance Systém (opce) – Kontrola kolizí v reálném čase pro automatický nebo manuální režim na základě 3D modelu obrobku a nástrojů.
  • Machining Navi L-g, M-g (opce) – Systém potlačení vibrací adaptivní změnou otáček vřetene pro přesun obráběcího procesu do stabilní oblasti řezných podmínek. Systém nabídne několik řezných rychlostí k volbě.
     

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2023
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz