Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Okuma MU-6300V-L

výrobce: Okuma
kat. číslo: MU-6300V-L
Pětiosé svislé frézovací centrum s možností soustružení

Koncepce

Nová generace pětiosých frézovacích center MU přináší inovace do přesnosti v pětiosém obrábění. Stroje řady MU-L jsou inteligentní multifunkční obráběcí stroje, kombinující možnosti soustružení a frézování. Vždy o sekundu rychlejší, o mikron přesnější a současně produktivní. Dokonalá symbióza mechaniky stroje s pohony, řízením a odměřováním Okuma.

 

Stabilní, přesná a rychlá výroba

Stroje řady MU dosahují vysoce přesných povrchů díky vysoce tuhé konstrukci stroje, která je konstruována pro velká zrychlení/zpomalení otočného stolu, ten je polohován pomocí šnekového převodu s rolnami.

Stroj má chlazené kuličkové šrouby na osách X, Y, Z, což zaručuje přesnost i při vysoce přesném obrábění.

Kvalitní povrch je také dosahován díky volitelné softwarové podpoře.

 • High Speed Contouring Super-Nurbs (opce): NC funkce pro získání vysoké přesnosti a vysoké kvality povrchů tvarových ploch.
 • Tool center point control manual feed (opce): Funkce která uchovává polohu bodu nástroje vzhledem k obrobku i při manuálním otáčení stolu.
 • Table origin coordinate manual feed (opce): Funkce která umožňuje natáčení souřadného systému spolu s polohováním otočné osy stolu.
 • Tool center point control II (opce): Dráha bodu nástroje která je požadovaná pro obrábění, bude současně zahrnovat řízení osy A i C.
 • Tool tilt compensation (opce): Funkce která zajištuje kompenzaci náklonu nástoje při obrábění tvarových ploch. Funkce tak zajištuje stabilní posuv, to má za následek lepší povrch a kratší čas obrábění.

 

Vysoký úběr materiálu

 • Čelní frézování: 504 cm3/min (materiál S45C)
 • Soustružení: 3 mm2 (materiál S45C)

 

Vyšší produktivita

 • Automatické měření nástroje i při upnutém polotovaru
 • Automatická výměna palety: možnost externího upínání polotovaru při obrábění
 • Možnost volby velikosti zásobníku nástrojů (32 až 268 nástrojů)
 • Integrovaná rotační spojka v rotačním stole s až osmi porty pro hydraulické aplikace

 

Hi-tech mechatronické prvky

 • Machining Navi M-g (opce) – Systém potlačení vibrací adaptivní změnou otáček vřetene pro přesun obráběcího procesu do stabilní oblasti řezných podmínek. Systém nabídne několik řezných rychlostí k volbě.
 • Machining Navi M-i (opce) – Systém potlačení vibrací adaptivní změnou otáček vřetene pro přesun obráběcího procesu do stabilní oblasti řezných podmínek. Systém automaticky mění otáčky vřetena.
 • Thermo Friendly Concept (standard) - Teplotní korekce stroje zajišťují vysokou přesnost obrábění i v neklimatizovaných prostorech (TAS-S Thermo Active Stabilizer - Spindle, TAS-C Thermo Active Stabilizer - Construction).

 

Pro zvýšení přesnosti obrábění přichází Okuma s novým systémem 5-Axis Auto Tuning System (opce) pro jednodušší nastavení korekcí stroje.

 • Automatické opravení geometrických chyb je rychlé a může ho provést každý. Přesnost pětiosých strojů se měří s přesností méně než 10 minut pro získání maximálního přesnosti.
 • Na pětiosém stroji se může vyskytovat 11 typů chyb, nyní mohou být všechny nastavovány naráz pouze oťukáním referenční koule dotykovou sondou.

 

CAS - Collsion Avoidance System (opce)

Systém zabraňující kolizím v automatickém nebo manuálním režimu, poskytuje ochranu stroje před chybou programátora nebo operátora.

 

Stroj zcela pod kontrolou

Řídicí systém s dotykovou obrazovkou OSP-P300S je vlastním systémem firmy Okuma, což jí umožňuje zavádět funkce přímo určené jejich strojům. Jednou z významných vlastností systému, klíčovou pro mnoho zákazníků, je např. schopnost stroje navázat na poslední blok po přerušení chodu programu.

Tato verze systému má vyladěno ovládání, aby urychlovalo a lépe vyhovovalo práci obsluhy. Nováček i profesionál má stroj vždy zcela pod kontrolou. Stačí vybrat jedno ze tří hlavních prostředí (nastavení/programování/nástroje), a pak se jen dotýkat obrazovky.

Okuma je také výrobcem vlastních elektromotorů, pohonů a odměřování. Všechna odměřování jsou ve standardu (již od roku 1963) absolutní, a odpadá tím nutnost najíždět po spuštění stroje do referencí. Vlastním vývojem všech rozhodujících uzlů Okuma přebírá plnou odpovědnost za jejich součinnost, a tedy celkovou funkci stroje. To je význam hesla One Source. First Choice.


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2023
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz