Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Multus B250II (C-750) ARMROID

výrobce: Okuma
kat. číslo: Multus B250II (C-750) ARMROID
Multifunkční vodorovné obráběcí centrum s natáčecí nástrojovou hlavou s frézovacím vřetenem, osami B, C, X, Y, Z, s automatickou výměnou nástrojů, s koníkem

Koncepce

Stroje Multus jsou inteligentní multifunkční obráběcí stroje, kombinující možnosti soustružení a frézování, čímž nahradí dva až tři konvenční stroje a sníží tak manipulační časy a nároky na prostor. V provedení Armroid je robot zabudován v pracovním prostoru stroje a ovládán z řídícího systému stroje. Tato kombinace představuje novou generaci symbiózy mechaniky stroje s pohony, řízením a odměřováním Okuma a nového typu robota, který zajišťuje nejen automatizaci výroby ale může v průběhu obrábění i aktivně podporovat technologii.

Při zachování všech parametrů, výhod a předností víceúčelového soustružnického centra představuje Armroid  novou generaci robotů. V tomto případě s nosností do 10 kg pro hřídelové i přírubové součásti. Provedení Multus B250II Armroid  je v současně dostupném provedení s točnou délkou 750 mm s koníkem nebo vedlejším vřetenem. Zásobník polotovarů a obrobených dílů umístěný posuvně na přední straně stroje umožňuje použití stroje i s ruční obsluhou. Zásobníky umožňují založení až 60 polotovarů dle typu obrobku. Při ruční obsluze je robot složen nad hl. vřeteníkem Multusu a nezasahuje do pracovního prostoru stroje. Nad hlavním vřeteníkem je uložen i zásobník 3 ks nástavců ruky robota, které jsou určené nejen pro manipulaci s obrobkem, ale i jako přídavné chlazení a čištění pracovního prostoru  nebo jako aktivní podpěra s rolnami pro potlačení chvění u dlouhých štíhlých obrobků. 

Stroj i robot pod jednou kontrolou

Řídicí systém s dotykovou obrazovkou OSP-P300SA je vlastním systémem firmy Okuma, což jí umožňuje zavádět funkce přímo určené jejich strojům. Jednou z významných vlastností systému, klíčovou pro mnoho zákazníků, je jeho otevřenost a schopnost rozšiřovat svou činnost i na další zařízení. Robotická ruka Armroidu je řízena ze systému stroje  a řídící systém sám kontroluje pohyb ruky s ohledem na možné kolizní situace. Obsluha se tak nemusí seznamovat s automními systémy řízení robota  a interaktivním způsobem zadává pouze rozměry polotovaru a výchozí a konečné body manipulační dráhy robota. Jejich najetí je možné realizovat i pomocí ručního kolečka stroje.

 

Parametry robota Armroid - Multus B250II

Typ robota Armroid - Multus B250II
Nástavec ruky robota pro hřídele A201 paralelní 2 čelisťové
Max. váha polotovaru 10 kg
Zdvih čelisti 12 mm
Rozsah upnutí φ 20-80 mm
Max. délka polotovaru 480 mm
Nástavec ruky robota pro příruby 3-čelisťové
Zdvih čelisti 9 mm
Max. prúměr polotovaru φ 150mm
Max délka polotovaru dle tvaru do max.10 kg
Podpěra s válečky φ 20-80 mm
Max. délka polotovaru 480 mm
Nástavec oplachu třísek Použití s polotovarem do φ200 mm

 

Okuma je také výrobcem vlastních elektromotorů, pohonů a odměřování. Všechna odměřování jsou ve standardu (již od roku 1963) absolutní, a odpadá tím nutnost najíždět po spuštění stroje do referencí. Vlastním vývojem všech rozhodujících uzlů Okuma přebírá plnou odpovědnost za jejich součinnost, a tedy celkovou funkci stroje. To je význam hesla One Source. First Choice.

  • Snadno ovladatelný panel s 15“ dotykovou obrazovkou odolnou proti poškrábání zobrazí mnohem více informací než dříve.
  • Panel disponuje rozhraním Gigabit Ethernet a 2x USB, kapacita vnitřní paměti je 2 GB.
  • Snadné a logicky uspořádané ovládání snižuje četnost stisku tlačítek o 47%.
  • Obrazovka je rozdělena do 4 polí. Aktuální pozice, kontrola kolizí, Advanced One Touch IGF, part program.
  • Collision Avoidance Systém – Kontrola kolizí v reálném čase pro automatický nebo manuální režim na základě 3D modelu obrobku, nástrojů a pracovního prostoru stroje. Stroj před kolizí automaticky zastaví. Díky této funkci je možno zkrátit čas přípravy stroje o 40%.
  • Machining Navi L-g, M-g – Systém potlačení vibrací adaptivní změnou otáček soustružnického a frézovacího vřetene pro přesun obráběcího procesu do stabilní oblasti řezných podmínek. Díky tomu je možné soustružit delší tenké hřídele (např. ø17 mm, délky 400 mm, mat. S45C) bez lunety nebo použít delší vyvrtávací tyče. V případě frézování je možné vibrace řezného procesu snímat mikrofonem a nastavit (potvrdit) doporučené řezné podmínky.

 

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2021
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz