Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Katalog

Okuma Space Turn LB3000 EXII (L)

výrobce: Okuma
kat. číslo: LB3000 EXII (L)
Soustruh s jedním vřetenem a jednou revolverovou hlavou, s osami X a Z, bez koníka

Koncepce

 

SPACE EX = Speed Power Accuracy Compact Environment EXcellent  

Série Space turn LB EX se stala světovým standardem. Vynikající funkce a výkon tohoto nejprodávanějšího soustruhu byly ještě vylepšeny na novou úroveň, aby nabídly vše, co je možné po NC soustruhu požadovat. Nabízí nejvyšší produktivitu při maximální konkurenceschopnosti.

Dlouhodobě stabilní obrábění 

 • Vyšší teplotní stabilita s oceněným Thermo-Friendly Conceptem, použitým u všech soustruhů této série. Zvyšuje přesnost nejen při soustružení, ale také při použití osy Y a rotačních nástrojů. Zvýšení okolní teploty o 8°C způsobí rozdíl 5 μm v ose X (změřeno na LB3000 EX (L) během 24 hod).
 • Konstrukce skloněného skříňového lože si vysloužila dobrou pověst, a proto je používána i pro nové modely. Zaručuje termální stabilitu a vysokou tuhost pro stabilní a přesnou výrobu i při velkých úběrech.

Navrženo s dostatečnou výkonovou kapacitou

 • Motor PREX  (Permanent magnet interpolation reluctance motor with multilayer slit structure) zabudovaný do vřetene s velkým vrtáním zvládne těžké i vysokorychlostní obrábění stabilně v kvalitě, kterou byste očekávali u strojů o třídu výše. Tyto motory s vysokou účinností jsou také použity pro kompaktní frézovací vřetena (verze M).
 • Motory PREX jsou určeny pro vestavbu do vřeten obráběcích strojů. Jsou efektivnější a výkonnější díky velkému počtu štěrbin a malému množství permanentních magnetů na rotoru. Díky tomu mohou být kompaktnější a mají menší setrvačné hmoty. V porovnání s předchozí generací indukčních motorů jsou úspornější o 5 – 13 %. Tyto motory získaly pro svůj výjimečně úsporný provoz ocenění Japonské Strojní Federace.

Všestrannost

 • NC koník je možné nastavit až na 10 poloh pro rychlejší výrobu bez nutnosti přenastavení. Přítlak koníku může být přepínán (vysoký/nízký) během obrábění jedné součásti. Vysoká přesnost polohování je dosažena použitím kuličkového šroubu.
 • Y-osa s velkým zdvihem umožňuje obrábění nepravidelně tvarovaných součástí na jedno upnutí (verze MY, MYW).
 • Stroje ve verzích W, MW s MYW jsou vybaveny protivřetenem, díky němuž lze obrábět součást z druhé strany bez ručního přepínání součásti.

Prvky a technologie pro úsporu energie

 • Po dokončení operace se po nastaveném čase vypnou některá zařízení (čerpadlo chlazení vřetena, oplach třísek, osvětlení, čerpadlo hydrauliky, atd.)
 • V průběhu obrábění je přerušovaně řízen provoz dopravníku třísek a odsávání pracovního prostoru.
 • Není potřeba klimatizace místnosti. Dokud je obsluha v tepelné pohodě, pak stroj i při změnách teploty dosahuje přesnosti strojů v klimatizovaném prostředí.
 • Stroj je vybaven úspornou řídicí jednotkou a pohony PREX.

Příjemné prostředí

 • Snadno ovladatelný panel s 15“ dotykovou obrazovkou odolnou proti poškrábání zobrazí mnohem více informací než dříve.
 • Panel disponuje rozhraním Ethernet a USB, kapacita vnitřní paměti je 2 GB.
 • Řídicí systém OSP-P300L je vlastním systémem firmy Okuma, což jí umožňuje zavádět funkce přímo určené jejich strojům. Jednou z  významných vlastností systému, klíčovou pro mnoho zákazníků, je např. schopnost stroje navázat na poslední blok po přerušení chodu programu.
 • Okuma je také výrobcem vlastních elektromotorů, pohonů a odměřování. Všechna odměřování jsou ve standardu (již od roku 1963) absolutní, a odpadá tím nutnost najíždět po spuštění stroje do referencí. Vlastním vývojem všech rozhodujících uzlů Okuma přebírá plnou odpovědnost za jejich součinnost, a tedy celkovou funkci stroje. To je význam hesla One Source. First Choice.

 

 

 


Copyright Misan s.r.o. 2002 - 2024
Misan s.r.o.
Ke Vrutici 1795
289 22 Lysá nad Labem
+420 325 551 440
+420 325 551 062
+420 325 552 924
+420 602 311 796 (hotline servis)
lysa@misan.cz